از باستان تا سطل زباله


همانطور که سبک های منحصر به فرد و متنوع خالکوبی محبوب می شوند، ممکن است تعجب کنید که چگونه این شکل هنری تا این حد رایج شده است.

خالکوبی در فرهنگ های مختلف برداشت های متفاوتی دارد و از حاشیه به جریان اصلی تبدیل شده است. تاریخچه خالکوبی روشی جذاب برای درک تاریخ و دگرگونی فرهنگ های مختلف است.

این مقاله کوتاه تاریخچه خالکوبی و سبک های خالکوبی را به شما نشان می دهد که بسیاری از ما مجذوب آنها هستیم اما اطلاعات کمی در مورد آنها داریم.

در اینجا چیزی است که شما باید بدانید:

خاستگاه تاتو

احتمالاً می خواهید بدانید که خالکوبی توسط کدام کشور یا فرهنگ اختراع شده است. اما چارلز داروین خاطرنشان کرد که به نظر نمی رسد فرهنگی روی زمین وجود داشته باشد که خالکوبی را تمرین نکرده باشد.

خالکوبی های قبیله ای در میان قبایل در سراسر قاره ها وجود داشته است. این شامل قبایل در آمریکای جنوبی و مرکزی از مایاها گرفته تا آزتک ها و اینکاها می شود.

البته قبایل بومی اقیانوسیه نیز خالکوبی داشتند و حتی در دنیای مدرن، خالکوبی در فرهنگ آنها یک آیین است.

تکامل تاتو

خالکوبی در دنیای مدرن از بیان فرهنگی به بیان شخصی تبدیل شده است. در برخی از نقاط جهان، آنها مورد انگ قرار نمی گیرند در حالی که در برخی دیگر تابو باقی می مانند.

به عنوان مثال، در ژاپن، خالکوبی ها بیشتر توسط اعضای باند یاکوزا استفاده می شد. حتی امروزه، به ندرت پیش می آید که ژاپنی های معمولی به دلیل انگ، خالکوبی کنند.

به جای داشتن یک خالکوبی برای نشان دادن قبیله خود، ممکن است خالکوبی برای نشان دادن مذهب خود داشته باشید. مسیحیان ممکن است یک صلیب روی آنها خالکوبی کنند، در حالی که هندوها ممکن است بخواهند یک Om (ॐ) روی آنها خالکوبی شود.

خالکوبی نیز نباید نمادین باشد و به سادگی می تواند نوعی مد باشد. مدل‌ها خالکوبی «تمبر ولگرد» را در قسمت پایین کمر خود انجام می‌دهند تا جذابیت جنسی خود را افزایش دهند. بدنسازان روی سینه خود خالکوبی می کنند تا بر اندام خود تأکید کنند.

البته، خالکوبی های شوخی زیادی نیز وجود دارد که فقط افراد شجاع به انجام آنها فکر می کنند. البته بسیاری از آنها پشیمان هستند!

خالکوبی: آینده

بنابراین از دنیای خالکوبی در آینده چه انتظاری می توان داشت؟ از آنجایی که ننگ نسبت به خالکوبی تا حد زیادی از بین رفته است، می توانیم انتظار داشته باشیم افراد بیشتری خالکوبی کنند.

ما همچنان شاهد خالکوبی کردن جمعیت شهری به دلایل مختلف خواهیم بود. اینها نماد چیزی است که آنها به آن اهمیت می دهند یا ممکن است یک بیانیه مد ساده باشد.

در حالی که این جمعیت شهری خالکوبی می کنند، می توانیم انتظار داشته باشیم که قبایل بومی نیز به سنت خالکوبی خود ادامه دهند.

اگر به خالکوبی فکر کرده اید، می خواهید از بهترین سالن خالکوبی و پیرسینگ دیدن کنید.

این تاریخچه خالکوبی است

اکنون می دانید تاریخچه خالکوبی جذاب و آنچه در آینده می توانیم انتظار داشته باشیم.

خالکوبی در هر فرهنگ و کشوری وجود داشته است. شما هنوز هم می توانید قبایل بومی را در سرتاسر قاره ها ببینید که خالکوبی می کنند.

جمعیت شهری از خالکوبی به عنوان یک بیانیه مد یا برای ابراز تعهد خود به یک هدف، مذهب یا کشور استفاده می کنند. با کاهش انگ نسبت به خالکوبی، می توان انتظار داشت که افراد بیشتری در آینده خالکوبی کنند.

اگر می خواهید خالکوبی کنید، باید مطمئن شوید که افراد حرفه ای را در یک سالن کار می کنند.

می توانید مقالات عالی بیشتری در مورد مد و سبک زندگی در وب سایت ما بیابید.


دیدگاهتان را بنویسید