ترسناک خانه هنری غیرقابل فراموشی: یک تجربه کاملا فلج کننده


“منمن یک ستاره می شوم یک روز همه نام من را خواهند دانست…» این خطی است که هرکسی که فیلم ترسناک سال گذشته X را دیده باشد، آن را به خاطر خواهد آورد – همان خطی که میا گوث در دو فیلم باورنکردنی و سه نقش برجسته تکرار کرد. گوت ابتدا با بازی یک ستاره پورنو بداخلاق در فیلم قاتل سریالی سالخورده ای که با چنگک زدن به تمام دوستانش در دهه 70 تی وست بازی می کند، در پیش درآمد فیلم به عنوان نسخه جوانتر همان قاتل به اینجا باز می گردد.

مروارید در همان انبار خزنده از X، در همان میدان باز می شود. فیلم جدید وست با تکنیکالر باشکوه با نگاهی عاشقانه به مجموعه‌های سینمای کلاسیک، به روزهای اولیه هالیوود اشاره می‌کند در حالی که تبر را در تمام نقاط تماسش می‌چرخاند. اگر این جادوگر شهر اوز باشد، وقتی دوروتی نمی تواند مزرعه را ترک کند، مروارید همان اتفاقی است که برای او می افتد. نیم ساعت بعد داره مترسک رو لعنت می کنه…

این سال 1918 است و اپیدمی آنفولانزای اسپانیایی همه را مجبور می کند که در پشت ماسک قرار بگیرند، زیرا جهان آخرین روزهای بی رحمانه جنگ جهانی اول را سپری می کند. برای دختر تگزاسی پرل (گوت)، چند سال گذشته مانند زندان بود. پرل که به تازگی با مردی ازدواج کرده است که او قبل از اینکه او به اروپا بفرستد به سختی می‌شناخت، روزهایش را در یک خانه مزرعه دورافتاده با مادرش (تاندی رایت) و پدر فلجش (متیو ساندرلند) می‌گذراند. پرل که رویای بزرگ شدن در برادوی را در سر می پروراند، از ترس اینکه مادر وحشتناکش متوجه شود که او می خواهد آنجا را ترک کند، حرکات ردیف کر خود را در خفا تمرین می کند.

بازی میا گوث سر و صدای اسکار را برانگیخت اما او نامزدی را از دست داد. اعتبار: علامی

هر چقدر هم که مادرش بی‌رحمانه به نظر برسد، چیزی در مروارید درخشان و حباب‌دار وجود دارد که بدتر به نظر می‌رسد – تاریکی مدفون که او را کمی خیلی سریع می‌یابد. اندکی بیش از حد با ایده آسیب رساندن به چیزها روشن شده است. سکس، مرگ، سینما و رویاهای خرد شده همگی در جهتی مشابه X می چرخند، اما نتیجه اینجا به طرز هیجان انگیزی متفاوت است. وست که کمتر ترسناک از یک پرتره شخصیتی گهگاه تشنه به خون است، ما را از طریق ذهن یک قاتل زنجیره ای با استعداد بصری که در صفحه بزرگ اوج می گیرد، می رقصد.

و سپس گوت وجود دارد. به نوعی در اینجا حتی بیشتر از زمانی که در آخرین فیلمش دو شخصیت را بازی می‌کرد، در یک نقش اصلی که قبلاً یک بار بازی کرده بود، زیر چند پوند لاتکس چروکیده، خیره می‌شود. با آمیختن کمدی و تراژدی با حاشیه ای از چیزی که واقعاً ناراحت کننده است (و همچنین میخکوب کردن یک مونولوگ شش دقیقه ای بریده نشده و حتی شات پایانی فراموش نشدنی تر)، اسکار اسکار گوت مانند بزرگترین سیلی وحشت به چهره است.

با توجه به اینکه وست در حال حاضر روی دنباله مجموعه دهه 80 یعنی MaXXXine کار می کند (داستان را وارد دوران بد ویدئویی می کند و به گوث می زند تا شخصیت دیگری را که پشت سر گذاشته است) باز کند)، سه گانه X ناتمام در حال شکل گیری است که واقعاً بسیار خاص است.

جزئیات

  • کارگردان: تی وست
  • بازیگران: میا گوت، تاندی رایت، دیوید کورنزوت
  • تاریخ اکران: 17 مارس (در سینماها)


دیدگاهتان را بنویسید