سمور ژاپنی پس از پیش بینی پیروزی آلمان در جام جهانی مورد تحسین قرار گرفت


  • یک سمور دریایی یک شبه برای پیش بینی سرنوشت این کشور در مسابقات جام جهانی عزیز ژاپن شد.
  • تایو، سمور 8 ساله، یک توپ مینی فوتبال را در سطلی قرار داد که پرچم ژاپن در آن نقش بسته بود.
  • یک روز بعد، تیم فوتبال ژاپن با پیروزی 2-1 آلمان را شکست داد.

یک سمور اوراکل در ژاپن پس از پیش‌بینی دقیق پیروزی شگفت‌انگیز 2-1 ژاپن مقابل آلمان در اولین بازی دو کشور در جام جهانی، تبدیل به موضوع مورد بحث شد.

به گفته Sankei News، تایو، سمور 8 ساله در پارک آبی Maxell Shinagawa در توکیو، در 22 نوامبر به بیرون آورده شد تا سعی کند برنده را پیش بینی کند. این یک روز قبل از بازی ژاپن در 23 نوامبر مقابل آلمان بود که در آن مسابقه شانس برتری داشت.

اما تایو از سطل قرمز با پرچم آلمان و سطل زرد با کلمه “draw” روی آن رد کرد. او در حالی که یک توپ فوتبال مینیاتوری را در چنگال هایش گرفته بود، به سمت یک سطل آبی – که نماینده تیم فوتبال سامورایی آبی ژاپن بود – رفت و توپ را داخل آن فرو برد.

یک روز بعد، ژاپن، قهرمان چهار دوره جهان، آلمان را 2-1 شکست داد.

به گزارش Mainichi، پس از برد ژاپن، طرفداران فوتبال ژاپنی شروع به تمجید از سمور به دلیل “شگفت انگیز” و “بسیار شایسته” کردند.

برخی از کاربران توییتر نیز از پیش بینی دقیق سمور تایو خوشحال شدند.

«لمائو سمور دریایی برای من 150 دلار درآمد. تای آقای سمور،” نوشت یک کاربر توییتر

—جفری جی. هال 🇯🇵🇺🇸 (@mrjeffu) 23 نوامبر 2022

ژاپن در گذشته از سمورها به عنوان وسیله ای برای پیش بینی پیروزی در مسابقات جام جهانی استفاده کرده است. اما سمور دریایی به نام چیپو در هیمجی به اشتباه باخت ژاپن را در بازی سال 2014 مقابل یونان پیش بینی کرد. سمور یونان را برای برد انتخاب کرد، اما این مسابقه با تساوی به پایان رسید.

بازی بعدی ژاپن برابر کاستاریکا در 27 نوامبر است.
دیدگاهتان را بنویسید