مدرسه شبانه روزی TikTokers افسانه های زندگی دانش آموزان را از بین می برد


  • هشتگ #BoardingSchool در حال حاضر بیش از 1.4 میلیارد بازدید در TikTok دارد.
  • بسیاری از دانشجویان سابق نگاهی پشت صحنه به سبک زندگی مجلل ارائه می دهند.
  • برخی به Insidexpress گفتند که می‌خواهند حقیقت پشت کلیشه‌ها را به بینندگان نشان دهند.

TikTokers که به مدارس شبانه روزی می رفتند، تجربیات خود را در موسسات نخبه به اشتراک می گذارند – که اغلب در نتیجه ویروسی می شوند.

این ژانر ویدیو سالهاست که در TikTok وجود دارد و رو به افزایش است. ویدیوهای اخیر نشان می‌دهد که دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی آهنگ‌هایی را با لباس‌های فرم خود تقلید می‌کنند یا دانش‌آموزانی که بر سخت‌گیری مدرسه خاص خود تأکید می‌کنند.

هشتگ #BoardingSchool بیش از 1.4 میلیارد بازدید دارد، اما این ویدیوها واکنش‌های مختلفی را به خود جلب می‌کند، از افرادی که می‌گویند آرزو می‌کردند فرصت حضور در یک مدرسه خصوصی را داشته باشند، تا کسانی که نمی‌دانند چگونه کسی می‌تواند هزینه آن را بپردازد. برخی از کاربران نظر داده اند و می گویند که نمی دانستند مدارس شبانه روزی واقعا وجود دارند.

همه بینندگان موافق نیستند که این تجربیات باید تجلیل شوند، اما بسیاری از سازندگان احساسات مثبتی را نسبت به مؤسسه‌هایی که در آن حضور داشتند ابراز می‌کنند و می‌گویند که می‌خواهند تصورات غلط پیرامون کلیشه‌ها را از بین ببرند.

یکی از محبوب ترین ویدیوها در این ژانر بیش از 7.2 میلیون بازدید داشته است. مونتاژی از کالج فتس در ادینبورگ، اسکاتلند، با عکس‌های فوری از برج‌هایی با برجک‌ها و پلکان‌های مارپیچ را به نمایش می‌گذارد. ویدیوی دیگری با 5.8 میلیون بازدید یک روز از زندگی یک دانش آموز مدرسه شبانه روزی را با برنامه سه کلاس در روز، زمان سالن مطالعه و یوگا نشان می دهد.

یکی از خالقانی که یک مدرسه شبانه روزی ویروسی TikTok را منتشر کرد، کاترینا ایپ، 21 ساله است که بینندگان را به گشت و گذار در محل اقامت و امکانات مجلل مدرسه دخترانه ملکه مارگارت در یورک، انگلستان برد، که برای شرکت در آن سالانه 42480 پوند (49000 دلار) هزینه دارد. یک دانشجوی بین المللی

ایپ که به مدت پنج سال در این مدرسه تحصیل کرد و اکنون در دانشگاه هنر لندن تحصیل می‌کند، به اینسایدکسپرس گفت که تصمیم گرفت این ویدئو را زمانی که برای ملاقات مجدد آنجا بود بسازد.

او در محل اقامت دانش آموزی که در آن زندگی می کرد، یک مزرعه در زمینی توقف کرد تا از اسبی که قبلاً سوار آن بود دیدن کند، در رستوران مدرسه شراب نوشید، و دوباره از استخر و باشگاه ورزشی بازدید کرد.

غافل از اینکه ویدیوهای مدرسه شبانه روزی در TikTok محبوب هستند، Ip به Insidexpress گفت که از اندازه واکنش به ویدیوی خود که 3000 دنبال کننده اضافی برای او به دست آورد شگفت زده شد.

“فکر می‌کردم 50 هزار بازدید داشته باشد، اما نزدیک به یک میلیون بازدید کرد، بنابراین فکر کردم چرا مردم اینقدر علاقه دارند؟” او گفت.

سازندگان ویدیوهای خود را راهی برای از بین بردن باورهای غلط می دانند

چارلی، یک TikToker 30 ساله مستقر در بریتانیا که توسط @TheRoamingReader استفاده می‌کند و از Insidexpress به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی درخواست می‌کند فقط از نام کوچکش استفاده کند، ده‌ها ویدیو درباره تجربه‌اش در یک مدرسه شبانه‌روزی بریتانیا منتشر کرده است، که بین سال 2003 در آن تحصیل کرده است. و 2010.

او گفت: “این یک چیز درهای بسته است.” “مگر اینکه کسی را می شناسید که به مدرسه شبانه روزی رفته است، تصورات غلط و کلیشه ای زیادی وجود دارد.”

آی پی موافقت کرد و به اینسایدکسپرس گفت که نظرات زیادی را در مورد ویدیوی خود دیده است که به فیلم «کودک وحشی» محصول 2008 اشاره می کند که داستان یک نوجوان آمریکایی را دنبال می کند که از یک مدرسه شبانه روزی در بریتانیا بازدید می کند و مردم تجربه او را با فرضیات خود بر اساس تصویرهای فرهنگ عامه از شبانه روزی مقایسه می کنند. مدارس

هم آی‌پ و هم چارلی گفتند که نظرات بسیاری را نیز از افرادی دریافت کرده‌اند که تصور می‌کردند همه دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی از یک پیشینه ممتاز هستند. در حالی که اکثر دانش آموزان مدارس شبانه روزی هزینه پرداخت خواهند کرد، برخی مانند چارلی قادر به دریافت بورسیه تحصیلی هستند، اگرچه یک مطالعه نشان داد که بودجه کامل تنها به 1٪ از دانش آموزان مدارس خصوصی در بریتانیا تعلق می گیرد، i News در سال 2021 گزارش داد.

چارلی ویدئویی را در ماه جولای پست کرد و توضیح داد که بودجه ای دریافت کرده است که هزینه های او را پوشش می دهد، که شامل فعالیت های فوق برنامه، غذا و محل اقامت می شود و او می تواند یونیفرم و کتاب های درسی را قرض بگیرد.

او به Insidexpress گفت: “مردم در مورد آن سمت مدرسه شبانه روزی نیز نشنیده بودند، که من واقعاً می خواستم در ویدیوهایم نشان دهم، این است که برای رفتن به مدرسه شبانه روزی لازم نیست ثروتمند باشید.”

برخی از بینندگان با تمجید از سبک زندگی در مدرسه شبانه روزی مخالفت کردند

هم آی‌پ و هم چارلی به اینسایدکسپرس گفتند که نظرات بسیاری را از افرادی دریافت کرده‌اند که تجربه مثبت خود را از مدرسه شبانه‌روزی عقب‌نشینی می‌کنند.

چارلی گفت: “چیزی که زیاد مطرح می شود و مردم می گویند و به نظر من عجیب است، این است که “چرا والدین بچه دارند اگر قرار نیست آنها را بزرگ کنند؟” «فکر می کنی که والدینم مرا به مدرسه شبانه روزی انداختند و هفت سال مرا ندیدند؟ اینطور نبود.»

مدارس شبانه روزی یک موضوع تفرقه انگیز است. داگ آبراهمز، مشارکت‌کننده US News & World Report گزارش داد: «در حالی که هالیوود اغلب کودکانی را به تصویر می‌کشد که به مدرسه شبانه‌روزی فرستاده می‌شوند، واقعیت این است که بسیاری از دانش‌آموزان برای شرکت در برنامه‌های نوآورانه به مدارس شبانه‌روزی می‌روند، در سنین پایین‌تر مستقل‌تر زندگی می‌کنند. شانس بهتری برای ورود به کالج های برتر بدست آورید.”

اما مدرسه شبانه روزی برای همه تجربه مثبتی نیست. دکتر جوی شاورین، روان درمانگر و نویسنده ای که اصطلاح «سندرم مدرسه شبانه روزی» را ابداع کرد، به بنیاد روان درمانی بریتانیا گفت که برخی از اعضای سابق شبانه روزی ممکن است علائم مرتبط با آسیب های جدایی از والدین و خانواده، دلتنگی و احساس عدم توانایی را تجربه کنند. ترک کردن.

چارلی به اینسایدکسپرس گفت که فکر می‌کند برخی از افرادی که ویدیوهایی درباره مدرسه شبانه روزی ارسال می‌کنند، «کمی آن را حل می‌کنند» و برخی از چالش‌ها را کنار می‌گذارند، مانند سر و کار داشتن با حجم کاری سخت و دائما بودن در کنار دوستان خود که گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد، اما در کل او از دوران دانشجویی خود راضی بود.

او گفت: «فکر می‌کنم مدرسه شبانه‌روزی برای من زمان بسیار مهمی بود و تجربه‌ای شگفت‌انگیز بود،» و او قصد ندارد از گفتن این موضوع به دنبال‌کنندگان TikTok خود دست بردارد.

برای داستان‌های بیشتر مانند این، پوشش تیم فرهنگ دیجیتال Insidexpress را در اینجا بررسی کنید.


دیدگاهتان را بنویسید