I_O’s Label آلبوم پس از مرگ “تابستان انبار” را منتشر کرد


شرکت ضبط i_O، Armada، یک آلبوم پس از مرگ خود به نام “تابستان انبار” را که با همکاری خواننده کانادایی لایتز ساخته شده بود، منتشر کرد.

این آلبوم اندکی قبل از اینکه دی جی و تهیه کننده، که نام اصلی گرت فالز لاکهارت بود، در نوامبر 2020 در سن 30 سالگی درگذشت، ساخته شد. مرگ او به دلیل “آریتمی ناگهانی و کشنده” مربوط به تیروئیدیت هاشیموتو، یک بیماری خودایمنی بود. جایی که سیستم ایمنی به غده تیروئید حمله می کند و باعث التهاب و کم کاری آن می شود. او اوایل همان سال سه گانه ای از EP ها را به نام «444» منتشر کرده بود و همچنین قبلاً با گریمز در آهنگ 2019 او «Violence» کار کرده بود.

لایتز در روز انتشار آلبوم (23 نوامبر) بیانیه ای احساسی را در توییتر به اشتراک گذاشت که داستان چگونگی پیدایش آلبوم و اتفاقاتی که برای آن پس از مرگ i_O رخ داد را بیان کرد.

Warehouse Summer یک آلبوم 14 آهنگی است که با i_o در سال 2020 ساختم.
این یک چیز است که همیشه یک پیروزی باقی می ماند، یک اثر تلخ و شیرین از آن سال.https://t.co/k8c55GdyTd pic.twitter.com/aeTQkUwuh7

– چراغ ها (@lights) 23 نوامبر 2022

“تابستان انبار” یک آلبوم 14 آهنگی است که من با i_o در سال 2020 ساختم. این چیزی است که همیشه یک پیروزی باقی می ماند، یک اثر تلخ و شیرین از آن سال.

گرت و من شب‌های آخر را صرف جستجوی هدف در ساخت این موسیقی می‌کردیم و از آن برای تفکر در هر اینچ از زندگی استفاده می‌کردیم. در زمان چهره، او با نمونه‌هایی سرهم‌بندی می‌کرد و می‌نوشید شراب برنج یا آبجوی تصادفی را که پیدا می‌کرد، در حالی که من آهنگ‌های گیتار محیطی را که در حال زمزمه کردن اشعار می‌گفتم کنار می‌کشیدم.

هر آهنگی که ساختیم مستقیماً وارد آهنگ بعدی شد، یکی تا چهارده آهنگ، هیچ چیز سخت نبود وقتی که روی «تابستان انبار» کار می‌کردیم (نام پروژه تقریباً بعد از نوشتن اولین آهنگ، Supermelt تعیین شد).

اولین باری که دوباره این را گوش دادم 20 ماه پس از درگذشت او بود، پیوند db را پاک کردم و تمام راه را تکان دادم. به یاد می آورم که حتی در تاریک ترین لحظاتت هم می توانی با خاطرات قابل توجهی ظاهر شوی. من همیشه، همیشه این یکی را گرامی خواهم داشت.

من بیشتر در مورد این موضوع صحبت نمی‌کنم، زیرا نمی‌خواهم به جای او صحبت کنم، اما بد نیست بگویم: گرت همیشه می‌گفت «تابستان انبار» احساس می‌کند وقتی از ریو در ساعت 4 صبح بیرون می‌آیید و هوا می‌شود. داغ و چسبناک و تو مرده ای اما زنده ای. مانند ارواح سوار بر تخته های پنی.

“امیدوارم وقتی به “تابستان انبار” گوش می‌دهید، ذره‌ای از این را احساس کنید. مثل او شدید و ملایم است. من دوست و شریک موسیقی عزیزی را از دست دادم، دلم برایش بسیار تنگ شده است. 444 همیشه. می‌توانم بگویم او بسیار الهام‌بخش بود، اما از آن متنفر بود.»

خانواده i_O نیز بیانیه ای از خودشان به اشتراک گذاشتند.

مایلیم از همه کسانی که صبورانه و عاشقانه در انتظار ما، خانواده G، ایستاده اند تا به انتشار این آخرین آهنگ ها بله بگوییم، تشکر کنیم.

از مدیریت i_o برای گرد هم آوردن تمام تیم‌های لازم برای انتشار آخرین آهنگ‌های موسیقی تولید شده توسط Garrett & Lights سپاسگزاریم. ما از آنها و بسیاری دیگر سپاسگزاریم که مرتباً با ما “بررسی” می شوند و به ما فرصت می دهند تا او را از دست بدهیم و غیبت او را غمگین کنیم. ما دوست داشتیم از خیلی ها بشنویم، زیرا هر یک از ما گرت را به روش های مختلف به یاد می آوریم. برخی از داستان‌های شما باعث خنده یا لبخند ما می‌شوند، برخی دیگر ما را به گریه می‌اندازند، زیرا در آن داستان‌ها است که ما بسیاری از چیزهایی را که گرت به عنوان یک شخص درباره آن بود و از جنبه‌هایی که زندگی او بر هر یک از ما تأثیر گذاشت، دوباره زنده کردیم.

«از اینکه خودتان را با ما در میان گذاشتید متشکرم، این واقعاً به بهبود کمک کرده است. امیدواریم با انتشار این موزیک شفای برای دیگران نیز باشد. به مراقبت ملایم از خود و یکدیگر ادامه دهید و به یاد داشته باشید که زندگی چقدر می تواند شکننده باشد.”

“تابستان انبار” دومین پروژه کاملی است که لایتز در سال جاری منتشر کرد، پس از پنجمین آلبوم او “PEP” در آوریل منتشر شد.
دیدگاهتان را بنویسید